Ciekawostki

Moje przemyślenia

Elastyczny harmonogram pracy jest atrakcyjny dla wielu pracowników zdalnych

Napisane 12.04.2021 przez Tomek

Tagi: praca, godziny, elastyczne, dopasowanie, rozwój, firma, godziny pracy,

Polecane: wirtualnebiuro360.pl

Jestem dyrektorem generalnym, który pozwolił moim zdalnym pracownikom ustalać własne godziny pracy. W rezultacie jesteśmy o wiele bardziej produktywni i szczęśliwsi.

Jesper Schultz jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem BasicOps, systemu zarządzania zadaniami i projektami z siedzibą w San Francisco.
Podczas pandemii pozwolił swojemu małemu zespołowi dostosować preferowane godziny pracy.
Schultz mówi, że elastyczność zachęca pracowników do nadawania priorytetu własnemu samopoczuciu oraz do większej motywacji i produktywności podczas pracy.
Zobacz więcej historii na stronie biznesowej Insider .


Na dobre lub na złe pożegnaliśmy się z długimi dojazdami do pracy i fajnymi wodnymi rozmowami. Jej miejsce zajęła nowa era pracy zdalnej, która zapewnia znacznie większą elastyczność niż kiedykolwiek oferowała nam tradycyjna praca od 9:00 do 17:00.

Chociaż żonglowanie opieką nad dziećmi i tworzenie biura z szafy w sypialni prawdopodobnie nie było twoim pomysłem na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, każda moneta ma dwie strony, a pandemia wymusiła również pozytywne zmiany w sposobie, w jaki pracujemy.

Elastyczność stała się raczej koniecznością niż luksusem. Po umożliwieniu elastyczności harmonogramu pracy BasicOps zauważyłem pozytywne zmiany w ogólnym nastawieniu i produktywności naszych pracowników.


Oto pięć najważniejszych korzyści płynących z tej elastyczności, których byłem świadkiem, zmieniając kształt naszego miejsca pracy.

1. Elastyczność prowadzi do wyższej produktywności
Istnieje mit utrwalony przez tradycyjną kulturę biurową, że nasze najbardziej produktywne godziny mają miejsce między 9:00 a 17:00. Ten harmonogram może działać dla części populacji, ale jest coraz więcej dowodów na to, że co najmniej połowa z nas działa w zupełnie innych ramach czasowych - i wiele z tego jest obliczane przez nasze rytmy dobowe.

W książce „ Why We Sleep ” Matthew Walker, badacz snu, opisuje, w jaki sposób nawet 50% z nas nie jest zaprogramowanych na wczesne wstawanie. Nasza genetyka determinuje nasze rytmy dobowe: chociaż możesz nie mieć problemów z zawróceniem o 22:00 i wstawaniem o 7:00, te godziny mogą zmusić twojego współpracownika do wstawania znacznie wcześniej niż ich naturalne wzorce snu.

Utrata wczesnego porannego snu wiąże się ze słabą pamięcią, problemami z koncentracją, słabą komunikacją i utratą produktywności. Poza trudnościami poznawczymi jest to również kosztowne dla firm: w badaniu przeprowadzonym w czterech dużych firmach w USA naukowcy odkryli, że niewystarczająca ilość snu kosztuje pracodawców prawie 2000 USD na pracownika rocznie.


Firmy, w tym Nike i Google, pozwalają pracownikom dostosowywać godziny pracy do rytmu dobowego. Pracownicy tych firm są nawet zachęcani do robienia kocich drzemek w ciągu dnia pracy, a „kapsuły na drzemkę” są rozrzucone po całej siedzibie firmy. Poza planowanymi godzinami spotkań moi pracownicy mogą planować swoje dni tak, jak im się podoba. Jeśli są zmęczeni po obiedzie i potrzebują drzemki, nie mam nic przeciwko.

2. Pracownicy zdalni mają mniej dni chorobowych
Standardowy dzień roboczy pozostawia bardzo mało miejsca na nieoczekiwane. Uderzenie o 9 rano nie oznacza gorączki dziecka w domu ani ciężkiej nocy snu, co oznacza, że ​​prawdopodobnie Twoi pracownicy zdecydują się wezwać chorobę.

Dzięki elastycznemu planowaniu Twoi pracownicy poczują się komfortowo, zaczynając później, aby uzyskać kilka dodatkowych godzin snu lub zająć się chorym dzieckiem w domu. Zamiast tracić cały dzień, pracownicy mogą zacząć, kiedy im odpowiada.

Sztywne godziny pracy prowadzą do wyższego poziomu stresu, a wyższy stres osłabia nasz układ odpornościowy. Jednym ze skutecznych sposobów, aby pomóc swoim pracownikom zachować zdrowie, jest zapewnienie elastyczności - to samo zmniejszy stres i niepokój w ich codziennym życiu. Będą mieli mniej dni chorobowych i prawdopodobnie zobaczysz też bardziej zmotywowanych pracowników.


3. Elastyczne harmonogramy prowadzą do szczęśliwszych pracowników
Jeśli jesteś sceptyczny, że elastyczny harmonogram może poprawić poziom szczęścia, nie szukaj dalej niż Finlandia, najszczęśliwszy kraj na świecie .

Fińska kultura pracy jest daleka od amerykańskich standardów: od prawie 25 lat Finowie mogą ustalać swoje godziny pracy - zgodnie z prawem. Ustawa o czasie pracy , wprowadzona w życie w 1996 r., Pozwala większości pracowników w Finlandii na dostosowanie ich godzin do potrzeb. Przy tak dużej elastyczności i kontroli nad swoim życiem nie jest zaskakujące, że Finowie są szczęśliwsi niż wszyscy.

Oferując umowę o pracę, która naśladuje Finów, pozwalasz swoim pracownikom wykonywać osobiste zadania, takie jak odbieranie dzieci, uczęszczanie na kursy lub ćwiczenia, a wszystko to znacznie ułatwi Twojemu pracownikowi godzenie życia i pracy. Będą mniej zestresowani, bardziej produktywni i poczują się bardziej zrównoważeni.

W BasicOps wszyscy pracownicy mają możliwość wziąć wolne w dni powszednie i nadrobić czas w weekend, jeśli to dla nich lepiej. Jeden z naszych pracowników w każdą środę wybiera się na wędrówki, co moim zdaniem jest świetne.


4. Komunikuj się skuteczniej dzięki elastycznej pracy
Może to zaskoczyć, ale komunikacja jest znacznie wydajniejsza, gdy pracownik pracuje w domu lub pracuje według elastycznego harmonogramu. Pomiędzy długimi przerwami na kawę i bezczynnymi pogawędkami w biurze jest zaskakująco dużo marnotrawstwa czasu.

Wraz z pandemią nastąpiło intensywne przyjęcie oprogramowania do zarządzania przepływem pracy. Chociaż programy te istniały przed pandemią, mandat dotyczący pracy w domu sprawił, że były one tym bardziej konieczne, aby zapewnić ciągłość projektów i współpracy.

Elastyczni i zdalni pracownicy znacznie częściej używają tych platform do łączenia się ze współpracownikami niż ci, którzy pracują w biurze według sztywnego harmonogramu. Dzięki zastosowaniu takich platform komunikacja między zespołami staje się znacznie bardziej usprawniona i wydajna, co pozwala wszystkim oszczędzać czas i energię.

5. Elastyczna kultura pracy poprawia retencję pracowników
Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym to Święty Graal dzisiejszych profesjonalistów. Milenialsi (którzy obecnie stanowią największe pokolenie siły roboczej w USA) i pokolenie Z przywiązują dużą wagę do osiągnięcia tej równowagi, więc znalezienie i zatrzymanie nowych talentów będzie prawdopodobnie bardziej skuteczne dzięki elastycznej pracy.

Polecane: Wina sklep

Polecane: jak zamówić redusugar


O autorze

Tomek

Strona 0288kj.info zaprojektowana została dzięki skryptowi opublikowanemu przez okazwloka. Strona została powołana do życia przez Tomka - czyli mnie :) Celem strony jest przekazywanie rzetelnych informacji - najnowsze nowinki z świata biznesu.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Chińska waluta cyfrowa

Chińska waluta cyfrowa będzie dystrybuowana za pomocą dwupoziomowego systemu, aby ułatwić jej przekazanie konsumentomChiny stały się pierwszą dużą gospodarką, która wprowadziła cyfrową walutę. Cyfrowy juan ominie globalny system finansowy.Ekonomiści ostrzegają jednak, że w dłuższej perspektywie może to zagrozić dolarowi amerykańskiemu

Czytaj więcej...

Losowy

Indie wykorzystują kontrowersyjne dane biometryczne twarzy Aadhaar do identyfikacji recept na szczepienia przeciwko COVID

Indyjski Narodowy Urząd ds.Zdrowia rozpoczął pilotaż oprogramowania do rozpoznawania twarzy jako środka identyfikacji osób stojących w kolejkach w krajowych centrach szczepień przeciwko COVID-19.Powód korzystania z biometrii twarzy jest prosty: odciski palców lub skany gałki ocznej wymagają dotykania sprzętu i zbliżania się do maszyn, co jest

Czytaj więcej...