Ciekawostki

Moje przemyślenia

3-miesięczna podwyżka cen kobaltu to znak przyszłości?

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi:

Polecane: wirtualne biuro na nowogrodzkiej

Niniejsza opinia została przesłana do Investing News Network (INN) przez Anthony'ego Milewskiego, który jest współpracownikiem zewnętrznym. Firma INN uważa, że ​​może zainteresować czytelników i skopiowała materiał, aby zapewnić zgodność z przewodnikiem stylistycznym firmy; jednak INN nie gwarantuje dokładności ani dokładności informacji zgłaszanych przez zewnętrznych współpracowników. Opinie wyrażone przez zewnętrznych współpracowników nie odzwierciedlają opinii INN i nie stanowią porady inwestycyjnej. Zachęcamy wszystkich czytelników do przeprowadzenia własnej należytej staranności.

Po 60-procentowym wzroście w ciągu ostatnich trzech miesięcy, cena kobaltu spadła z ostatniego rekordu 25 USD za funt do około 21 USD, gdy rynek wszedł w fazę realizacji zysków i przy braku chińskich zakupów.

Nie ma w tym nic niezwykłego i nie zmienia postrzeganego poglądu, że długoterminowy trend makro jest nadal wzrostowy, nawet jeśli dotyczy to mikro zygzaków w trendzie wzrostowym. Krytyczny metal baterii już wcześniej podlegał gwałtownym wahaniom cen, osiągając wysoki poziom w 2018 r., A następnie spadł do ostatnich minimów w 2020 r. Ale tym razem są powody, by sądzić, że jest inaczej.

Poprzednie wzrosty cen były oparte głównie na zbliżającej się ścianie przewidywanego przyszłego popytu. Jednak gwałtownie rosnący popyt na zastosowanie tych akumulatorów w pojazdach elektrycznych (EV) oznacza, że ​​doszliśmy do punktu, w którym wzrost cen opiera się na rzeczywistym popycie, a nie na prognozach i oczekiwaniach, jak w przeszłości.

Raport perspektywiczny dotyczący metali akumulatorowych na rok 2020
 
Co MUSISZ WIEDZIEĆ O METALACH BATERII W TYM ROKU!
 
Pobierz raport już dziś!
Ponieważ produkcja pojazdów elektrycznych zbliża się do parytetu kosztów w przypadku starszych pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, nie oczekuje się, że wzrost popytu w najbliższym czasie spadnie. Warto również zauważyć, że pojazdy elektryczne nie są jedynymi kierowcami popytu. Kobalt ma kluczowe znaczenie w opracowywaniu nadstopów dla przemysłu lotniczego i medycznego. Podczas gdy pandemia COVID-19 zasadniczo ograniczyła popyt ze strony sektora lotniczego, stanie się to dodatkowym wzrostem ceny kobaltu, gdy produkcja samolotów wzrośnie w gospodarce po COVID.

Chociaż od czasu do czasu pojawia się szum wokół pomysłu, że kobalt będzie wytwarzany z baterii, rzeczywistość jest taka, że ​​wszystkie obecne i nowej generacji chemikalia akumulatorów polegają na metalu, który spełnia kluczową rolę w zakresie bezpieczeństwa. Mówiąc prościej: kobalt stabilizuje składnik katodowy akumulatorów litowo- jonowych, pomagając zapewnić, że nie zapalą się. Nie jest to coś, z czym producenci baterii i użytkownicy końcowi chcą ryzykować. Tak więc, podczas gdy Elon Musk ogłosił ważne informacje dotyczące Tesli (NASDAQ: TSLA ) i jej partnerów projektujących baterię bez kobaltu, Tesla podpisała również znaczną pięcioletnią umowę na dostawy kobaltu z Glencore (LSE: GLEN ) w zeszłym roku.

Obecnie baterie mogą zawierać mniej kobaltu, ale w przyszłości będzie ich znacznie więcej, a zatem wymagana ilość netto kobaltu mimo wszystko wzrośnie.

Dodajmy do tego odnowiony apetyt inwestorów ogólnych na wydobycie i metale jako korzystną klasę aktywów i tylko garstkę dominujących graczy na tak naprawdę małym rynku, a jeden z nich ma w istocie idealną burzę, która stanowi podstawę trajektorii cen metalu w dającej się przewidzieć przyszłości .

Choć wydaje się, że cena ustabilizuje się i utrzymuje się na wyższym poziomie, być może około poziomu 20 USD, wydaje się, że wyznacza również nową podstawę i platformę do dalszego wzrostu. Tam, gdzie poprzednia baza utknęła w martwym punkcie na poziomie 13-15 USD, nowa baza prawdopodobnie ustali się na poziomie 18-21 USD.

Innym powodem, dla którego trajektoria cen kobaltu jest tym razem bardziej zrównoważona, jest skupienie się na globalnym ożywieniu gospodarczym. Wraz z wdrażaniem bezprecedensowych programów stymulacyjnych w celu ustanowienia nowej globalnej zielonej gospodarki w następstwie pandemii COVID-19, zelektryfikowany transport jest sercem nowej zielonej rzeczywistości. Ponadto, w przeciwieństwie do poprzednich rajdów, świat ma teraz znacznie większą zdolność produkcyjną baterii - taką, która stale rośnie wykładniczo.

Należy również wspomnieć, że wraz z trwającym globalnym wprowadzaniem szczepionek istnieje poczucie odnowionego nastroju, które może szybko przełożyć się na gospodarczy wzrost konsumpcji po COVID. To z kolei przełożyłoby się na wyższy popyt na surowce potrzebne do produkcji towarów, których ludzie chcą, takich jak pojazdy elektryczne.

Przedstawiamy najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się o dniu baterii Tesli!
   
Odblokowanie kluczowych trendów dla lepszego sposobu inwestowania w metale akumulatorowe.

Istnieje również szereg czynników, które składają się na znaczny poziom wrażliwości po stronie podaży. Metal ten jest głównie produktem ubocznym produkcji miedzi w Demokratycznej Republice Konga (DRK), stanowiąc około 70 do 80 procent światowej produkcji kobaltu.

Jednak DRK przedstawia trudne środowisko do pracy. Logistyka pozostaje wyzwaniem, a wstrząsy polityczne zdarzają się regularnie. Ponadto doniesienia o pracy przymusowej i pracy dzieci nadal skazują rynek pod kątem zastosowań niższego szczebla. Jest to delikatny temat i chociaż obecnie nie ma żadnych wskazań, że te rzeczy wkrótce wpłyną na rynek, gdyby którekolwiek z nich zmaterializowały się i spowodowały nagłą przerwę w podaży, byłyby zwyżkowe pod względem cen kobaltu.

Następnie musimy rozważyć element geopolityki. Surowiec jest eksportowany do Chin, które zajmują dominującą pozycję, jeśli chodzi o przetwarzanie koncentratów kobaltu na materiały nadające się do wykorzystania w bateriach. Jednak kraj ten nadaje priorytet tym chemikaliom o wartości dodanej do użytku domowego, pozostawiając resztę świata bez niezawodnych dostaw.

Jeśli chodzi o producentów, szwajcarska Glencore stała się w ostatnich latach dominującym producentem kobaltu, odpowiadając za około połowę światowej produkcji kobaltu przy pełnej mocy na rynku o wielkości około 140 000 ton. Ma dwie duże kopalnie kobaltu w DRK, jedną z nich jest Katanga, która może produkować około 28 000 do 29 000 ton rocznie i ma zwiększyć do 35 000 ton.

Jednak biorąc pod uwagę niskie ceny miedzi i kobaltu pod koniec 2019 r., Glencore zamknęła kopalnię i przystąpiła do modernizacji obiektu. Nie doprowadził jeszcze do spodziewanego ponownego uruchomienia i chociaż tak znaczny dodatek na małym rynku może spowodować kolejny spadek cen, jest mało prawdopodobne, aby Glencore strzelił sobie w stopę poprzez nadpodaż rynku.

Krótko mówiąc, trajektoria cen kobaltu opiera się tym razem na bardziej zrównoważonych czynnikach. Ponieważ świat w coraz większym stopniu koncentruje się na elektryzowaniu transportu i intensywnie inwestuje w nową ekologiczną gospodarkę, kobalt, wraz z innymi metalami akumulatorowymi, poszukuje wygodnej jazdy w górę.

Polecane: kredyty Warszawa

Polecane: posypki smakowe


O autorze

Tomek

Strona 0288kj.info zaprojektowana została dzięki skryptowi opublikowanemu przez okazwloka. Strona została powołana do życia przez Tomka - czyli mnie :) Celem strony jest przekazywanie rzetelnych informacji - najnowsze nowinki z świata biznesu.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Chińska waluta cyfrowa

Chińska waluta cyfrowa będzie dystrybuowana za pomocą dwupoziomowego systemu, aby ułatwić jej przekazanie konsumentomChiny stały się pierwszą dużą gospodarką, która wprowadziła cyfrową walutę. Cyfrowy juan ominie globalny system finansowy.Ekonomiści ostrzegają jednak, że w dłuższej perspektywie może to zagrozić dolarowi amerykańskiemu

Czytaj więcej...

Losowy

Elastyczny harmonogram pracy jest atrakcyjny dla wielu pracowników zdalnych

Jestem dyrektorem generalnym, który pozwolił moim zdalnym pracownikom ustalać własne godziny pracy. W rezultacie jesteśmy o wiele bardziej produktywni i szczęśliwsi.Jesper Schultz jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem BasicOps, systemu zarządzania zadaniami i projektami z siedzibą w San Francisco.Podczas pandemii pozwolił swojemu mał

Czytaj więcej...