Ciekawostki

Moje przemyślenia

Indie wykorzystują kontrowersyjne dane biometryczne twarzy Aadhaar do identyfikacji recept na szczepienia przeciwko COVID

Napisane 09.04.2021 przez Tomek

Tagi: covid, szczepionka, badania, paszport, leczenie, ludzie, życie,

Polecane: klinikiallenort.pl

Indyjski Narodowy Urząd ds.Zdrowia rozpoczął pilotaż oprogramowania do rozpoznawania twarzy jako środka identyfikacji osób stojących w kolejkach w krajowych centrach szczepień przeciwko COVID-19.

Powód korzystania z biometrii twarzy jest prosty: odciski palców lub skany gałki ocznej wymagają dotykania sprzętu i zbliżania się do maszyn, co jest ryzykownymi czynnościami podczas pandemii. Dlatego bezdotykowy i bardziej higieniczny system rozpoznawania twarzy ma sens.

System wykorzystuje skany twarzy wykonane w ramach indyjskiego systemu identyfikacji tożsamości Aadhaar.

Dyrektor generalny National Health Authority, RS Sharma, powiedział indyjskiej gazecie internetowej ThePrint :

Rozpoczęliśmy pilotaż w Jharkhand, który codziennie zgłasza ponad 1000 udanych uwierzytelnień poprzez rozpoznawanie twarzy w miejscach szczepień.

Program zostanie rozszerzony na cały kraj, gdy pilot zakończy od 50 000 do 60 000 uwierzytelnień twarzy, według Sharmy, który pochwalił Aadhaar, ponieważ obywatele, których twarze zostały zeskanowane w 2011 r., Mogą teraz korzystać z rozpoznawania twarzy.Aadhaar to największy na świecie system biometrycznej identyfikacji. Użytkownicy zgadzają się, podając dane biometryczne i demograficzne w zamian za 12-cyfrowy, niepowtarzalny numer identyfikacyjny. Choć prezentowany jako system opcjonalny, krytycy twierdzą, że mieszkańcy Indii napotykają coraz większą presję na korzystanie z systemu, który gromadzi bogactwo danych, z których część jest dostępna dla podmiotów pozarządowych, bez wielu gwarancji prywatności.


Naruszenie było bagatelizować przez Urząd niepowtarzalny identyfikator Indii (UIDAI), organ rządowy, który zbiera dane. ®

Polecane: Primitivo di Manduria

Polecane: Chwila przerwy


O autorze

Tomek

Strona 0288kj.info zaprojektowana została dzięki skryptowi opublikowanemu przez okazwloka. Strona została powołana do życia przez Tomka - czyli mnie :) Celem strony jest przekazywanie rzetelnych informacji - najnowsze nowinki z świata biznesu.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Chińska waluta cyfrowa

Chińska waluta cyfrowa będzie dystrybuowana za pomocą dwupoziomowego systemu, aby ułatwić jej przekazanie konsumentomChiny stały się pierwszą dużą gospodarką, która wprowadziła cyfrową walutę. Cyfrowy juan ominie globalny system finansowy.Ekonomiści ostrzegają jednak, że w dłuższej perspektywie może to zagrozić dolarowi amerykańskiemu

Czytaj więcej...

Losowy

Prezydent Biden powiedział, że Gruzja musi się „sprytnie”, aby firmy nie opuszczały stanu z powodu nowego ustawodawstwa dotyczącego głosowania.

„To pocieszające, gdy widzimy, że operacje nastawione na zysk i firmy mówią o tym, w jaki sposób te nowe prawa Jim Crow, które są po prostu sprzeczne z tym, kim jesteśmy” - powiedział we wtorek reporterom prezydent. „Jest też druga strona tego problemu. Kiedy faktycznie wyprowadzają się z Gruzji, ludzie, którzy najbardziej potrzebują

Czytaj więcej...